אסטרטגיה –  היא תוכנית פעולה, הקובעת מטרות ויעדים רצויים ואת הדרכים להשגתם. למעשה, אסטרטגיה רואה את התמונה הגדולה קודם כל, ורק אז מגדירה את הדרכים להגעה ליעד. מומלץ להשתמש בתוכנית אסטרטגית לא רק בחברות הגדולות אלא בכל מטרה שאנחנו רוצות להשיג בחיים, אם זה עסק מצליח, קריירה משגשגת או בניית הון.

השיטה “נשים בונות הון” פועלת לפי הראיה האסטרטגית, כלומר מציעה לך להתחיל מהרכבת התמונה הגדולה, הצבת המטרה אליה את הולכת, ורק אז השלמת החלקים החסרים שבה, כלומר הגדרת הפעולות שיביאו אותך לשם.

תמיד ראיתי את התמונה הגדולה לנגד עיניי, הרבה לפני שקיבלתי החלטה לצאת לדרך בכל דבר שעשיתי בחיי האישיים או המקצועיים. למען האמת, אם אני לא רואה את התמונה הגדולה, אם אני לא מבינה מה יצא לי מזה שאצא לדרך, אין לי שום מוטיבציה בכלל לצאת לדרך.

גם את ככה?

אני מאמינה שאם את לא רואה את התמונה הגדולה, אם את לא רואה את היעד אליו את הולכת, אז למה שבכלל תצאי לדרך? למה שתקומי כל יום מלאת מוטיבציה ורצון לקחת עוד צעד ועוד צעד בדרך להשגת המטרה, אם את לא רואה את המטרה הגדולה?

לראות את התמונה הגדולה, לפני שאת מתחילה לקחת את הצעדים בדרך אליה, מרגיעה, מייצרת הבנה, ביטחון ומוטיבציה לצאת לדרך ולהתמודד עם האתגרים שיגיעו לאורך הדרך. אחרת, את מרגישה במרוץ האין סופי, במרדף אחרי משהו, שאת לא ממש מבינה מה זה בכלל.

את היכולת שלי לראות את התמונה הגדולה לפני יציאה לדרך, חידדתי ושיפרתי במהלך 11 שנה שבהן עבדתי כעו”ד. לפני שלקחתי תיק לטיפולי, לפני שיצאתי להילחם עבור לקוח בבתי משפט, לפני שישבתי על הכנת הסכם משפטי או בניתי עסקה, הייתי צריכה קודם כל להבין – מה המטרה הגדולה שהלקוח רוצה להשיג. אין שום סיבה לעשות משהו, להילחם על משהו, לעבוד על משהו – אם לא ברור למה עושים את זה בכלל.

כאשר יצרתי את השיטה “נשים בונות הון” היה לי חשוב ללמד בניית אסטרטגיה, כדי שזה יהיה כלי לחיים, כדי לנתק את התלות באנשי מקצוע. כן חשוב להיעזר באנשי מקצוע, יחד עם זאת, חשוב לעשות את זה כעזרה, בנוסף לעשייה העצמאית, ולא בדרך של יצירת תלות.

למה חשוב לדעת לבנות תוכנית אסטרטגית בכוחות עצמך?

  • כדי לקבל החלטות בצורה עצמאית
  • להחליט מה התמונה הגדולה שאת רואה עבור עצמך
  • לקבוע מה הם הצעדים שאת מחליטה לקחת בדרך אל היעד
  • להגדיר את קצב ההתקדמות שיהיה נכון רק לך

כל קורס של השיטה מעביר אותך צעד אחר צעד כדי לבנות את התוכנית האסטרטגית שתהיה רק שלך, ובסוף כל קורס יש טופס סיכום ובניית תוכנית או התמונה הגדולה, כדי לאפשר לך לבנות את הדרך להשגתה בכוחות עצמך וגם להיות מסוגלת לעשות את זה שוב בשנה הבאה.

אחרי שסיימת כל קורס במסגרת השיטה, למעשה בנית לעצמך את התוכנית, שכוללת הגדרת מטרה והדרכים להשגתה. כאן חשוב לי להדגיש משהו. הדבר הכי חשוב הוא שתראי את המטרה אליה את מתקדמת, כי הדרכים להגיע אליה יכולות להשתנות, ככל שתתקדמי. מה שיאפשר לך להמשיך ולהתקדם כל יום אל עבר המטרה – היא שתדעי איך היא נראית ומכאן חשיבותה.

אז מה יוצא לך משיחת אסטרטגיה איתי?

  • תהני מהיכולת הבלתי רגילה שלי לראות את התמונה הגדולה כמו שמעט מאוד אנשים מסוגלים. מאז ומעולם ידעתי לראות 10 צעדים קדימה, לזהות את הדרך הקצרה והקלה ביותר לאותה מטרה והערכה טובה של יכולות של מי שעומדת מולי.
  • תזכי במבט חיצוני על התוכנית שבנית לעצמך. לפעמים אנחנו לא רואות בתוך עצמנו כוחות, אפשרויות ודרכים להשיג את המטרה שקבענו לעצמנו. לעיתים אנחנו מסוגלות להשיג מטרה גדולה הרבה יותר, אך לא רואות איך או לא מעריכות מספיק את היכולות שלנו. בכל מקרה, למבט חיצוני אובייקטיבי יש ערך מוסף משמעותי על התוכנית שבנית לעצמך.
  • תרומה של הידע והניסיון שלי לתוכנית שלך, בכל מה שקשור להרחבת אפשרויות פעולה, לזיהוי משאבים לא מנוצלים שלך ושל הסביבה שלך, שיתרמו משמעותית להשגת המטרה ויקלו על הדרכים להשגתה.

שיחת אסטרטגיה מתקיימת אונליין, לאחר שסיימת את השיעור / המפגש האחרון של קורס. השיחה אורכת כשעה וכוללת את השיקוף של התהליך שעברת, של המטרות שהגדרת ושל הדרכים להשגתן שהחלטת עליהן. כמו כן, התרשמות שלי, מבט על שלי, הצעות ושיפורים שלי בכל הקשור לדיוק וחידוד הגדרת המטרות ודרכים להשגתן.
בברכת הצלחה!

ההשקעה שלך בקורס: 500 ₪

הקורס "לייצר ביטחון כלכלי ב-3 צעדים" + שיחת אסטרטגיה: 750 ש"ח

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד